WYKŁAD WARSZTATOWY

6 sierpnia 2011 w trakcie pierwszego dnia Pisz Music Festival odbył się warsztat muzyczny
z udziałem WOJCIECHA HOFFMANNA jednego z NAJLEPSZYCH POLSKICH GITARZYSTÓW !
Artysta w trakcie wykładu warsztatowego opowiadał historię powstawania swoich płyt,
omawiał  techniczne zagadnienia i demonstrował zagrywki z poszczególnych utworów ostatniej płyty.
Muzyk odpowiadał na zadawane pytania z zakresu nauki gry na gitarze i historii muzyki rockowej w Polsce.

Termin i miejsce warsztatu: 06.08.2011, godzina 9.30, sala Piskiego Domu Kultury
Organizator artystyczny: Stowarzyszenie M.S.M.PW.Hoffmann

jest jednym z najwybitniejszych gitarzystów rockowych w Polsce. Sławę zdobył z zespołem TURBO, którego jest liderem od chwili jego powstania w roku 1980. Zespół jest do dziś jedną z najlepszych i najważniejszych grup rockowych, grających odmianę hard&heavy. Właśnie z tym zespołem wydał fenomenalne płyty, takie jak: „Dorosłe dzieci”, „Smak ciszy”, czy też „Kawaleria szatana” – uważaną zarówno przez krytyków jak i fanów za najważniejszą płytę „heavy-metalową” lat 80-tych w Polsce.Wojtek razem z TURBO dostąpił zaszczytu zagrania na takich prestiżowych festiwalach jak: Rockowisko czy Jarocin, a także kilkakrotnie na Metalmanii. Inne zespoły, do których należał to m.in. HEAM, NON IRON, a także CZERWONE GITARY.
Obecnie pracuje nad najnowszą płytą TURBO i kolejnym solowym materiałem. W międzyczasie występuje ze swoją grupą wykonującą nowoczesną progresywną gitarową muzykę rockową skłaniając się tym samym do dokonań takich światowych uznanych grup jak DREAM THEATER , PLANET X, STEWE VAI i innych . W składzie zespołu znaleźli się młodzi muzycy którzy swoją wirtuozerią dzielnie wspierają dokonania Hoffmanna. Na koncertach zespół prezentuje materiał z pierwszej całkowicie instrumentalnej płyty Hoffmanna pt. „DRZEWA” jak i nowy materiał przygotowany na kolejną płytę. Płyta „DRZEWA” została najlepszą gitarową płytą w kategorii HARD/HEAVY według czasopisma GITARA I BAS w GITAROWYM TOPIE 2004 a sam Hoffmann został najlepszym gitarzystą za ten rok w tej samej kategorii! Czasopismo nagradzało Hoffmanna aż siedmiokrotnie w kategorii „najlepszy gitarzysta hard&heavy”. „Trash’emall” oraz „Metal Hammer” dwukrotnie wyróżniały go w kategorii „najlepszy gitarzysta metalowy”.
Wystąpił na jednej scenie w Krakowie przed najbardziej uznanymi gwiazdami światowego prog i jazz rocka czyli przed Billy Sheehanem, Tony Macalpinem, którzy do niedawna stanowili podporę zespołu Steve Vaia jak i Virgilem Donati. Zagrał również wspólny koncert z Michaelem Schenkerem i kilka z ostatnim wokalistą GENESIS Rayem Wilsonem.
Wojtek Hoffmann znalazł się w światowym gronie użytkowników gitar IBANEZ co uwidocznione zostało w katalogu firmy na rok 2005,2006, 2007, 2008, 2009. 2010, 2011
Od 2007 roku z powodzeniem występuje w poniższym składzie prezentując program akustyczny swojej twórczości. Swoimi koncertami nawiązuje do wzorów takich gitarzystów jak: AldiMeola, John McLaughlin, Larry Coryell czy Tommy Emmanuel. Na akustycznych koncertach Wojtek prezentuje całkowicie odmienne wersje swoich utworów z płyty DRZEWA zabarwione jazzowymi improwizacjami. Poprzez akustyczny skład utwory nabrały innego kolorytu bardziej spokojnego i romantycznego.


Turbo

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
873413