THE SUNLIT EARTH

Miasto:
Giżycko / Powiat Giżycki
Rozpoczęcie działalności:
2011
Gatunek muzyczny:
Rock alternatywny
Nagrody:
Koncerty:
Twórczość:
Popularność:
Radio - lista:
Historia:

The Sunlit Earth obecnie kojarzone jest z trójmiejską sceną muzyczną, ale pochodzi z zapomnianego i w dodatku najzimniejszego miasta w Polsce – Giżycka. Formacja powstała jako akt samoobrony w obliczu nadchodzącej najokrutniejszej zimy stulecia. W celu ochrony rodzin, przyjaciół i przypadkowych osób członkowie zespołu skomponowali kilkanaście rozgrzewających krew w żyłach utworów, które od tamtej pory skromnie, lecz uparcie prezentują na scenach dla przyjemności i dobra publiczności.
The Sunlit Earth grają alternatywny rock – w ich muzyce słychać drapieżne, nowojorskie brzmienie przywołujące  skojarzenia z wczesnym The Strokes, połączone z melodyjnością i młodzieńczą energią charakterystyczną dla niezależnej sceny brytyjskiej.

Mimo, że działa od niedawna, zespół może pochwalić się wyróżnieniem na Festiwalu Fama, pierwszym miejscem w przeglądzie festiwalu Metropolia Jest Okey 2012, zwycięstwem w drugiej edycji Muzycznego Ugięcia oraz zaproszeniem do zeszłorocznej edycji Męskiego Grania (koncert finałowy w Żywcu, sierpień 2013) i zagrania supportu przed grupą The Raveonettes w Gdańsku w klubie B90 również w 2013 roku.
Na początku 2013 roku wydali pierwszą EPkę There’s Something in the Air nakładem trójmiejskiej wytwórni Nasiono Records. Płyta długogrająca Between The Lines miała swoją premierę 23 lutego 2014. Jesienią 2103, w trakcie finalnych prac nad płytą, z zespołem rozstał się gitarzysta Paweł Idek. Zastąpił go Jakub Kozak, znany m.in. z grupy The Esthetics.

(źródło: Nasiono Records)

 

Nagrody:

* ? - wyróżnienie na festiwalu FAMA

* 2012 - I miejsce na przeglądzie festiwalu Meropolia Jest Okey

* ? -  I miejsce w Muzycznym Ugięciu

* 2015 - II miejsce w V Przeglądzie Sceny Mazurskiej organizaowanym przez stow. ScenaMazur

 

 

 


Dyskografia:
Rok: 2014, Wydawca: Nasiono Records
Rok: 2013, Wydawca: Nasiono Records

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
706488