UKRYTA STRONA MIASTA

Miasto:
Kętrzyn / Powiat Kętrzyński
Rozpoczęcie działalności:
2010
Gatunek muzyczny:
Reggae, Rock, Ska
Radio - lista:
Aktualny skład:
Historia:

Zespół powstał w sierpniu 2010 roku z inicjatywy Marka Płotasta, Jacka Doboszewskiego i Rafała Romańczuka. Wszyscy trzej w latach 90-tych grali razem w reszelskim zespole Sunrise i właśnie z sentymentu do tamtych czasów postanowili ponownie coś razem zrobić.
W takim składzie kapela grała przez kilka miesięcy. Po jakimś czasie dołączył do niej klawiszowiec, Krystian Balcerczyk. Współpraca układała się nieźle. Powstawały utwory, zespół szykował się do pierwszego koncertu w lokalu "Pod Kasztanem" w Reszlu. Niestety na dwa dni przed nim, podczas generalnej próby doszło do "poróżnienia" między członkami zespołu w konsekwencji czego debiut nie doszedł do skutku, a Rafał Romańczuk zrezygnował z dalszej gry. Było to w maju 2011 roku.
USM grał we trójkę, bez wokalisty przez niedługi czas, po czym zawiesił działalność.
W lipcu 2012 z inicjatywy Darka Płodzickiego, zespół w składzie Marek Płotast, Rafał Romańczuk i Tomasz Iljasiuk nagrał w reszelskim MOKu utwór "Ty i ja".
 Niedługo potem Marek z Rafałem doszli do wniosku, że trzeba reaktywować zespół. I tak miejsce Jacka Doboszewskiego za perkusją zajął Tomek Iljasiuk z Biskupca.
 Zespół miał próby w reszelskim MOKu. Po miesiącu grania do USM dołączył gitarzysta Adrian Kaczmarczyk z Rynu Reszelskiego.
 W marcu 2013 roku zespół postanowił poszukać jeszcze jednego gitarzysty, który mógłby zastąpić Rafała. Ten wówczas mógłby zająć się tylko śpiewem i przygrywkami na akordeonie. Na ogłoszenie na facebook'owym profilu odpowiedział Marcin Krzyżewski z Kętrzyna, który niegdyś grał w zespole Nazir.
 W październiku '2013 nastąpiła zmiana perkusisty i tak miejsce Tomka Iljasiuka zajął kolejny kętrzynianin, Maciej Nałysnik (dawniej pałker zespołu GRAB).
 Z końcem grudnia odszedł basista Marek Płotast. Z nowym rokiem zastąpił go Adam Gałek z Kętrzyna.
 Ukryta Strona Miasta swój pierwszy koncert zagrała 13. stycznia 2013 roku w Kętrzynie podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 W okresie letnim zespół zagrał na dwóch festiwalach zdobywając drugie miejsce na Stare Juchy Soundsystem 2013 i trzecie na kętrzyńskich Konfrontacjach.
 W październiku i grudniu 2013 dwukrotnie gościł w studiu nagraniowym i na antenie Radia Olsztyn (jeden z koncertów można posłuchać na stronie internetowej RO).


Odwiedza nas 377 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
748666