TROGSTON

Miasto:
Piecki, Pisz / Powiat Piski
Rozpoczęcie działalności:
2007
Zakończenie działalności:
2007
Gatunek muzyczny:
Rock
Twórczość:
Historia:

Pomysł na założenie kapeli narodził się w naszych głowach w 2001 roku, po tym, jak wybraliśmy się do Katowic na koncert Slayera. I z takim oto pomysłem wybraliśmy się do Piskiego Domu Kultury załatwić sobie próby. Początkowo w składzie byli: Mateusz Pańkowski "Mati" - gary, Patryk Kreja - gitara, Sebastian Kreja - gitara i Arek Wacławek - bas. Taką oto paczką graliśmy przez... całe pięć prób :D. Basista oświadczył, że znalazł swoje inne powołanie i poszedł sobie. Miejsce Wacka w zespole zajął Patryk Pomichowski "Mundek", który chwycił za gitarę i mikrofon. Oczywiście w tym wypadku ktoś musiał złapać za bas i tym ochotnikiem został Patryk. Ruszyliśmy do przodu jako SideKick (nazwa wzięłą się ze wzmacniacza :P) Zaczęliśmy grać covery takich zespołów jak Black Sabbath, Kazik czy Slayer. Zaliczyliśmy parę koncercików (Grajewo, "Rockowisko" w Piszu). Po roku okazało się, że jednak różnimy się trochę gustami muzycznymi i w doszło do małego rozłamu. Z zespołu odszedł Mundek. Co lepsze, zaraz po nim musiał zrezygnować z gry Mati, ponieważ dostał się na studia i wyjechał daleko daleko.... W taki oto sposób rozpadliśmy się i SideKick przestał istnieć.
           Jednak okazało się, że chłopaki chcą grać dalej. Patryk i Sebastian postanowili znowu złożyć kapelę do kupy. W 2003 roku dołączył do nich Oskar Zarzycki "Osek" - gitarzysta punkowej kapeli Padaka. Problemem pozostało znalezienie perkusisty, ale i na to się sposób znalazł. Najpierw na testy przyszedł Piotrek Grzyb z zespołu AK-47, później zastąpił go Rafał Robaszkiewicz "Robak" z Padaki, który się nie sprawdził i ostatecznie za garami usiadł Mundek (odnalazł się za garami :D). Jednak i on po pewnym czasie zrezygnował z grania w zespole, tak więc problem perkusisty znowu powrócił... Rozpoczęły się poszukiwania nowego perkusisty, ale szybko się zakończyły, gdyż do zespołu wrócił Mati. Tak oto skompletowany skład przyjął nazwę Turning Point. Co prawda próby w pełnym składzie odbywały się tylko wtedy gdy Mati przyjeżdżał z akademika do domu, ale reszta chłopaków zyskała motywację do dalszego grania i dzielnie tworzyła nową muzykę.
           W tym oto składzie w 2005 roku nagraliśmy swoje pierwsze demo, na którym znalazły się 4 utwory własnej kompozycji oraz jeden cover (Slayera). Już myśleliśmy, że to będzie koniec z zawirowaniami w składzie, ale się pomyliliśmy. Z powodu choroby musiał opuścić nas Osek i znowu brakowało nam jednego członka zespołu. Po krótkim czasie udało nam się zwerbować gitarzystę z Azgar - Rafała Gołasia, który zastąpił Oska. W tym nowym składzie zdążyliśmy pograć kilka miesięcy i okazało się, że Osek wyzdrowiał :) Nie pozostało nam nic innego jak przyjąć go z powrotem do Turning Point. Okazało się to trafną decyzją, gdyż chwile później nagraliśmy swoje drugie demo, na którym ponownie zamieściliśmy jeden cover i cztery własne kompozycje. W marcu 2008 roku w składzie nastąpiła mała zmiana i na miejsce Oska przyszedł Martin.


Dyskografia:
Rok: 2007, Wydawca: wł.

Odwiedza nas 427 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
743641