Foto: Grzegorz Blazejczyk

 

Leszek Biolik

 

Polski muzyk, producent muzyczny i basista. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. W latach 1991 -2001 zostaje basistą nowofalowego zespołu lat 80 - REPUBLIKA. Aktywny uczestnik ważnych w kraju projektów muzycznych takich ja Obywatel GC, Wilki.

Odkryty w pewnym sensie przez Grzegorza Ciechowskiego – wcześniej wraz z Włodkiem Kiniorskim i współpracownikami współtworzył zespół PAFF. Nagrywał i produkował między innymi zespołami: Stanisław Sojka, Brodka, Drekoty, Martyna Jakubowicz, Fiolka, Justyna Steczkowska i wiele wiele innych. W roku 2007 został jurorem w programie MTV "Rokuje".

Aktualnie założył i prowadzi fundację OTWARTA SCENA nagrywającej sesje LIVE alternatywnych polskich artystów. 

 

Foto: Praetorian Black

 

Piotr Pawłowski

 

Współzałożyciel i basista zespołu Made in Poland jednego z sztandarowych przedstawicieli nurtu cold wave. Napisał m.in. takie utwory jak „Ja myślę” (tekst) czy „W moim pokoju”(muzyka). Uznane za jeden z najciekawszych zespołów nowofalowych w tej części świata Made In Poland nie dorobiło się rozbudowanej dyskografii, jego najważniejsze albumy to „Martwy kabaret” i „Future Time”. Oba zyskały znakomite recenzje w środowisku muzycznym. Od 2010 roku Piotr Pawłowski jest także uczestnikiem projektu Heart&Soul, powstałego początkowo w celu złożenia przez polskich muzyków alternatywnych brytyjskiej formacji Joy Division. Heart&Soul zaczął jednak tworzyć także własną muzykę, zapraszając do współpracy m .in. amerykańską wokalistkę Rykardę Parasol. W 2011 wraz z trójmiejskimi muzykami Pawłowski założył zespół The Shipyard, w którym charakterystyczne brzmienie jego gitary basowej stanowi fundament większości kompozycji. The Shipyard od chwili debiutu zagrali m. in na Off Festiwal, wygrali Mazurski Turniej Muzyczny w Piszu w 2013 roku i nagrali dwa bardzo dobrze przyjęte albumy „We Will Sea” i „Water On Mars”. W tym samym roku zespół wygrywa konkurs "In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego" w Tczewie. Warto dodać, że Pawłowski jest muzycznym erudytą, który wygrał trzy edycje pamiętnego programu TVP 2 WIELKA GRA.

 

 

Foto: Piotr Welc

 


Grzegorz Kaźmierczak

Polski poeta, wokalista i autor tekstów. Jego zespołu VARIETE prezentujący muzykę z gatunku nowej fali zadebiutował przed szerszą publicznością na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w 1984, zdobywając wyróżnienie festiwalu. Prezentując muzykę wzbogaconą oryginalnymi poetyckimi tekstami Kaźmierczaka grupa ponownie pojawiła się na jarocińskiej scenie w latach 1985 (nagroda główna – Złota Dziesiątka), 1986 (już jako gwiazda), 1990, 1991, 1992 (nagroda Burmistrza miasta). Koncert z Jarocina '86 został utrwalony przez ekipę filmową brytyjskiej telewizji BBC kręcącą wówczas dokument My Blood, Your Blood. W 1988 Kaźmierczak wraz z Woźniakiem, jako duet WINA zdobywają wyróżnienie na Przeglądzie Piosenki Autorskiej w warszawskich HYBRYDACH. Brał udział w nagraniu 6 płyt długogrających oraz współpracował przy wielu innych wydawnictwach fonograficznych.
W latach 1993 - 2008 ukazały się trzy tomiki wierszy Kaźmierczaka, a w roku 2006 był autorem muzyki do filmu HIENA w reżyserii Grzegorza Lewandowskiego. Współtwórca studia „Mózg” w Bydgoszczy. Mieszka w Warszawie i pracuje jako realizator dźwięku.

 Juror w Mazurskim Turnieju Muzycznym w Piszu. W środowisku muzycznym uważany za jednego z najbardziej wyróżniających się tekściarzy muzycznych w kraju.

 

 

Foto: Anna Bodnar

 

Paweł Grzegorczyk

Polski gitarzysta i wokalista, założyciel zespołu Hunter. Współorganizator pierwszych kultowych edycji festiwalu Hunterfest. Z wykształcenia skrzypek znany również ze współpracy z zespołem Acid Drinkers. Od 12 listopada 2006 roku radny miasta Szczytno.
W zespole pełni funkcję gitarzysty i wokalisty. Z wykształcenia skrzypek. Używa pseudonimu artystycznego Drak. Kompozytor niemal całości materiału oraz autor wszystkich tekstów zespołu. Juror w Mazurskim Turnieju Muzycznym w Piszu.
W 2011 roku Grzegorczyk wziął udział w nagraniu utworu "Cudne Mazury" powstałego w ramach akcji "Mazury Cud Natury", promującego region Mazur. Autor kompozycji Krzysztof "Dżawor" Jaworski znany z występów w grupie Harlem zaprosił do nagrań także innych artystów związanych z regionem w tym: Janusza Panasewicza z Lady Pank, Ryszarda Rynkowskiego, Piotra "Petera" Wiwczarka z zespołu Vader.

 

Grzegorz Kasjaniuk

Dziennikarz i publicysta muzyczny. Wchodzi w skład redakcji  portalu o kulturze wNas.pl. WCZEŚNIEJ: redaktor i dziennikarz w gazecie Nasz Olsztyniak ( 2012 ). Polskie Radio Rozgłośnia Regionalna RADIO OLSZTYN S.A.: sekretarz programowy, kierownik redakcji muzycznej i manager studia nagraniowego PRO-STUDIO ( 2008-2012 ). Kierownik reklamy i promocji Radia Olsztyn S.A. (2008-2010). HEAD OF MUSIC Radia Olsztyn (2007 – 2012) i twórca autorskiej playlisty stacji, za którą otrzymał nominację i wyróżnienie podczas 9TH RADIO CONFERENCE POLAND 2001.  Dziennikarz, publicysta i reporter muzyczny, spiker oraz realizator  RADIO OLSZTYN S.A. (1991 – 2012). Juror ( min. Festiwal Rockowy Węgorzewo, OstRock Ostróda, Rockowania Mława, Ostróda Reggae Festival, Mazurski Turniej Muzyczny w Piszu)  i konferansjer ( min. Olsztyńskie Noce Bluesowe, Ostróda Reggae Festival, Hunter Fest). Dyrektor Artystyczny FESTIWALU ROCKOWEGO UNION OF ROCK w Węgorzewie w latach 2003 – 2005. Prezes Stowarzyszenia Kulturalno – Artystycznego Kierunek Olsztyn ( 2005-2009).
Publikował min. w Metal Hammer, Na Żywo, Gazecie Warmińskiej, Gazecie Olsztyńskiej, Naszym Olsztyniaku, piśmie literacko-kulturalnym „Portret” oraz VariArt.
Wydawca i współwydawca płyt min. różni wykonawcy „A jednak po  nas coś zostanie - rock z Warmii Mazur”, Enej „Ulice”, Valdo „Linoskoczek”.
Współautor i prowadzący telewizyjny cykl TVP MUZYCZNA TRÓJKA. Pomysłodawca i autor koncertowego cyklu ROCK SPICHLERZ, MUZYCZNA SCENA WARMII i MAZUR oraz MUZYCZNA SCENA RADIA OLSZTYN. Pomysłodawca i współtwórca olsztyńskiego festiwalu ELEKTRONICZNE PEJZAŻE MUZYCZNE. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Rockowego KIERUNEK OLSZTYN.
Autor muzycznych audycji radiowych: GŁOWĄ W MUR, SZAKUNEC - Muzyczna Scena Warmii i Mazur, LISTA PRZEBOJÓW RAGA TOP, RYSA, MUZYKĄ & PIÓREM, ŚWIEŻY KREM, AGENT WYWIADU i SZARE KOTY. Był twórcą pierwszej w regionie  Warmii i Mazur audycji o muzyce niezależnej LISTA UNDERGROUND.

 

 

 

 

Joanna Rawska

Szefowa działu promocji niezależnej wytwórni płytowej KAYAX, współorganizatorka koncertów i manager Smolika, Noviki i zespołu Loco Star. Jurorka w Mazurskim Turnieju Muzycznym w Piszu.

 

 

Członkowie Stowarzyszenia "Scena Mazur"

 

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
873412