Komisja Konkursowa koncertu finałowego  w dniu 25.07.2015

 

 

 

Foto: Grzegorz Blazejczyk

 

Leszek Biolik

 

Polski muzyk, producent muzyczny i basista. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. W latach 1991 -2001 zostaje basistą nowofalowego zespołu lat 80 - REPUBLIKA. Aktywny uczestnik ważnych w kraju projektów muzycznych takich ja Obywatel GC, Wilki.

Odkryty w pewnym sensie przez Grzegorza Ciechowskiego – wcześniej wraz z Włodkiem Kiniorskim i współpracownikami współtworzył zespół PAFF. Nagrywał i produkował między innymi zespołami: Stanisław Sojka, Brodka, Drekoty, Martyna Jakubowicz, Fiolka, Justyna Steczkowska i wiele wiele innych. W roku 2007 został jurorem w programie MTV "Rokuje". Juror w Mazurskim Turnieju Muzycznym.

Aktualnie założył i prowadzi fundację OTWARTA SCENA nagrywającej sesje LIVE alternatywnych polskich artystów. 

5 pkt w głosowaniu

 

 

Foto: Praetorian Black

 

Piotr Pawłowski

 

Współzałożyciel i basista zespołu MADE IN POLAND jednego z sztandarowych przedstawicieli nurtu cold wave. Napisał m.in. takie utwory jak „Ja myślę” (tekst) czy „W moim pokoju”(muzyka). Uznane za jeden z najciekawszych zespołów nowofalowych w tej części świata Made In Poland nie dorobiło się rozbudowanej dyskografii, jego najważniejsze albumy to „Martwy kabaret” i „Future Time”. Oba zyskały znakomite recenzje w środowisku muzycznym. Od 2010 roku Piotr Pawłowski jest także uczestnikiem projektu Heart&Soul, powstałego początkowo w celu złożenia przez polskich muzyków alternatywnych brytyjskiej formacji Joy Division. Heart&Soul zaczął jednak tworzyć także własną muzykę, zapraszając do współpracy m .in. amerykańską wokalistkę Rykardę Parasol. W 2011 wraz z trójmiejskimi muzykami Pawłowski założył zespół The Shipyard, w którym charakterystyczne brzmienie jego gitary basowej stanowi fundament większości kompozycji. The Shipyard od chwili debiutu zagrali m. in na Off Festiwal, wygrali Mazurski Turniej Muzyczny w Piszu w 2013 roku i nagrali dwa bardzo dobrze przyjęte albumy „We Will Sea” i „Water On Mars”. W tym samym roku zespół wygrywa konkurs "In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego" w Tczewie.

Juror w Mazurskim Turnieju Muzycznym.Warto dodać, że Pawłowski jest muzycznym erudytą, który wygrał trzy edycje pamiętnego programu TVP 2 WIELKA GRA.

 

5 pkt w głosowaniu

 

 

Foto: Jacek Poremba

 

 

Maciej Pilarczyk

 

W latach 1990 – 1994 pracował w POLSKIM RADIU ŁÓDŹ jako kierownik nagrań muzycznych i szef studia nagraniowego. W roku 1993 był organizatorem koncertów „Bez Prądu” transmitowanych bezpośrednio ze studia Radia Łódź na antenę TVP2, na których akustycznie zagrali: Republika, Voo Voo, Lech Janerka, Dżem, Skawalker, Hey, Edyta Bartosiewicz, Lady Pank, Chłopcy z Placu Broni. Kierował działem wydawniczo – fonograficznym Radia Łódź. W tym czasie był też współwłaścicielem sklepów muzycznych „Mini Max”.

W latach 1994-99 – dyrektor artystyczny SONY MUSIC POLSKA. Wyszukując talentów , organizując sesje nagraniowe artystów wydawanych w ramach polskiego katalogu. Nadzorował produkcję nagrań artystów wydawanych przez Sony Music i współpracował z najważniejszymi producentami muzycznymi, realizatorami i muzykami w kraju.

Od 1999 współwłaściciel CHAOS Management Group agencji koncertowej i wydawcy zajmującej się profesjonalnie projektami artystów branży muzycznej. W 2005 firma otrzymała nagrodę Special Breakthrough Award za wpowadzenie płyty i zespołu Myslovitz na rynki międzynarodowe. Firma była organizatorem CRACOW SCREEN FESTIVAL 2008.

Współpracował, wykreował i wypromował takie zespoły jak : MYSLOVITZ, LENNY VALENTINO, COOL KIDS OF DEATH, ŚCIANKA, AGNIESZKA CHYLIŃSKA, ANITA LIPNICKA I JOHN PORTER, PUSTKI, TOMEK MAKOWIECKI, TRES.B, BALLADY I ROMANSE, OSZIBARACK, ARTUR ROJEK, MISIA Ff, MAGNIFICENT MUTTLEY, NOWE SYTUACJE. Chaos Management Group przyczynił się do artystycznych i komercyjnych sukcesów artystów z którymi współpracował, co poparte było prestiżowymi nagrodami ( FRYDERYKI, PASZPORTY POLITYKI, MTV European Music Award, ORDER ODRODZENIA POLSKI ). Obecnie pracuje z takimi zespołami jak ANIA DĄBROWSKA, NOWE SYTUACJE, BALLADY I ROMANSE, RYKARDA PARASOL, BISQUIT. W latach 2000 – 2012 współprodukował "INWAZJE MOCY" - koncerty na 10-lecie RMF FM z udziałem zachodnich gwiazd.

Był pomysłodawcą i współzałożycielem Stowarzyszenia Menedżerów Artystów Polskich i jest jednym z wykładowców Akademii Menedżerów Muzycznych im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

5 pkt w głosowaniu

 

Foto: Anna Bodnar

 

 

Paweł Grzegorczyk

Polski gitarzysta i wokalista, założyciel zespołu Hunter. Współorganizator pierwszych kultowych edycji mazurskiego festiwalu HUNTERFEST. Z wykształcenia skrzypek znany również ze współpracy z zespołem Acid Drinkers. Od 12 listopada 2006 roku radny miasta Szczytno.

W zespole pełni funkcję gitarzysty i wokalisty. Z wykształcenia skrzypek. Używa pseudonimu artystycznego Drak. Kompozytor niemal całości materiału oraz autor wszystkich tekstów zespołu. Juror w Mazurskim Turnieju Muzycznym.
W 2011 roku Grzegorczyk wziął udział w nagraniu utworu "Cudne Mazury" powstałego w ramach akcji "Mazury Cud Natury", promującego region Mazur. Autor kompozycji Krzysztof "Dżawor" Jaworski znany z występów w grupie Harlem zaprosił do nagrań także innych artystów związanych z regionem w tym: Janusza Panasewicza z Lady Pank, Ryszarda Rynkowskiego, Piotra "Petera" Wiwczarka z zespołu Vader.
5 pkt w głosowaniu

 

 

Foto: Jacek Poremba

 

Marek Gajewski

Artist & Product Manager w wytwórni KAYAX. Manager Marka Dyjaka , Patrick the Pan i Zakopower.
Współzałożyciel i basista zespołu CARNAL, z którym koncertował na największych  Polskich festiwalach, m. in. Metalmania, Hunterfest. Supportował Paradise Lost, Moonspell, Life Of Agony Samael, Sepultura, In Flames, Soulfly. 
5 pkt w głosowaniu

 

 

Foto: Wojciech Ernest Szulc

 

Tomasz Kamiński

 

Szef biura organizacyjnego i pomysłodawca MAZURSKIEGO TURNIEJU MUZYCZNEGO. Prezes STOWARZYSZENIA SCENA MAZUR. Przewodniczący komisji konkursowej Mazurskiego Turnieju Muzycznego. Laureat nagrody "Osobowość Ziemi Piskiej". Członek Stowarzyszenia TRÓJMIEJSKA ENCYKLOPEDIA MUZYCZNA.

5 pkt w głosowaniu

 

 

Głos Organizatora - Stowarzyszenie "Scena Mazur"

 

Jeden głos w komisji moga oddać członkowie Stowarzyszenia Scena Mazur, głosując w obradach wewnętrznych organizacji.

 

 

3 pkt w głosowaniu

 

 

Głos Organizatora - Piski Domu Kultury


Jeden głos w komisji mogą oddać przedstawiciele Piskiego Domu Kultury, głosując w obradach wewnętrznych.

 

3 pkt w głosowaniu

 

 

Głos Publiczności

 

Jeden głos w komisji moga oddać uczestnicy wydarzeń festiwalowych poprzez głosowanie wspólne podczas koncertu finałowego.

 

3 pkt w głosowaniu

 

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
873411