W dniu 17 lutego 2012 przedstawiciele stowarzyszenia Muzycznej Sceny Mazur powołali komisję konkursu muzycznego
"Skrzydlate Wiosło" 2012. Skład 7 osobowy wzbogaciły swoja obecnością legendy polskiej muzyki takie jak
Marek Piekarczyk z zespołu TSA, Tomasz Budzyński z zespołu ARMIA i lider zespołu VARIETE - Grzegorz Kaźmierczak.

Miejsca w komisji zostały zaproponowane również organizatorom festiwali, dziennikarzom, menagerom i jurorom muzycznym
co szczegółowo opisuje załączona tabela: 
 

 

fot. Andrzej Świetlik

Marek Piekarczyk

Wokalista, kompozytor, autor tekstów. Artysta legendarnego zespołu rockowego TSA. Wraz z zespołem, wystąpił na ok. 2000 koncertów w Polsce, USA, Kanadzie, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech. Brał udział w nagraniu i wydaniu 19 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio - video, nie tylko w Polsce, ale i zagranicą.
W latach 1986-1989 współpracował z TEATREM MUZYCZNYM W GDYNI, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze "JESUS CHRIST SUPER STAR". Z Teatrem Muzycznym wystąpił w przeszło 100 spektaklach w Polsce i za granica (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez krytykę i widownię.
Od roku 2002 śpiewa głównie w zespole TSA, który regularnie koncertuje. W kwietniu 2004 roku ukazało się nowe, premierowe wydawnictwo TSA, "Proceder". Była to najlepiej sprzedająca się płyta rockowa roku.W marcu 2007 ukazało się wydawnictwo YUGOPOLIS z utworami nagranymi przez polskich wykonawców (Kukiz, Maleńczuk, Kobra, Staszczyk) na której dwie piosenki „Gdzie jest nasza Miłość” i „Czy pamiętasz?” do własnych tekstów nagrał Marek Piekarczyk. W 2008 r. gościnnie przyłączył się do symfoniczno-rockowego projektu „Night Rider Symphony”. W listopadzie 2008, wystąpił wraz z NRS, stuosobowym chórem i chicagowską orkiestrą w HARRIS THEATER w Chicago, na koncercie galowym inaugurującym XX FESTIWAL FILMU POLSKIEGO w USA. 24 października 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka „Źródło”. Teledysk do utworu „Nie zawrócę” promujący płytę został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał.
Marek Piekarczyk bierze również udział w kilku projektach natury charytatywnej: Nagrał m.in. piosenkę „Wspomnienie” na płycie „Cudowny świat” wydanej przez Fundacje im. Profesora Religi. W 2001. roku przyłączył się do projektu "Dom Muzyki" wspierającego budowę Domu Muzyki dla Artystów niepełnosprawnych kolo Mińska Maz. Aktualnie (22.stycznia 2012) została nagrana druga cześć płyty koncertowej „Marek Piekarczyk Akustycznie” z koncertu który odbył się w Studio Radiowym PROGRAMU TRZECIEGO. Marek Piekarczyk od 1979 roku to czołówka najlepszych wokalstów rockowych w Polsce.
 
  Tomasz Budzyński

Polski wokalista rockowy, kompozytor, malarz i poeta. Członek Akademii Fonograficznej. Znany jest przede wszystkim jako wokalista kultowych zespołów SIEKIERA, ARMIA, 2Tm2,3 oraz BUDZY I TRUPIA CZASZKA. Z Armią muzyk od lat 80 występuje w najważniejszych wydarzeniach muzycznych w kraju. Ma w swoim dorobku ponad 20 płyt. Sceny koncertowa takie jak JAROCIN, PRZYSTANEK WOODSTOCK goszczą (przy dużej aprobacie publiczności) zespół do dnia dzisiejszego. Budzyński współpracował z takimi muzykami jak Robert Brylewski, Darek Malejonek, Robert Friedrich, Marcin Pospieszalski, Piotr "Stopa" Żyżelewicz. Nagrał także kilka solowych płyty. Jest kompozytorem muzyki do przedstawienia IUVENILIUM PERMANENS wystawianego na deskach krakowskiego TEATRU IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO. Prowadził program "Radio NRD" w Radiu Józef. W 2009 r. założył kulturalne stowarzyszenie NIEWIDZIALNA ARMIA, którego jest prezesem. Jego wiersze były drukowane w pismach "TYLKO ROCK", "CZAS KULTURY".
25 maja 2011 r. został odznaczony przez ministra Bogdana Zdrojewskiego Brązowym Medalem ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS. W lutym 2010 roku wydawnictwo Der Prozess uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego FRYDERYKA w kategorii: album roku rock. Latem 2010 roku Stowarzyszenie „Niewidzialna Armia” nakręciło film pełnometrażowy „PODRÓŻ NA WSCHÓD”, którego Budzyński był współreżyserem. Film miał premierę w 2011 r. na festiwalu NOWE HORYZONTY.
W tym samym roku napisał książkę autobiograficzną SOUL SIDE STORY. Pierwsze spotkanie autorskie poprowadził Andrzej Stasiuk w listopadzie na Międzynarodowym Festiwalu Literackim „Conrad 2011” w Krakowie.
Twórczość Tomasza Budzyńskiego stawia go w czołówce artystów i osobowości Polskiej Sceny Muzycznej.

http://www.youtube.com/watch?v=gcGin-VPW7M&feature=related
   Grzegorz Kaźmierczak

Polski poeta, wokalista i autor tekstów. Jego zespołu VARIETE prezentujący muzykę z gatunku nowej fali zadebiutował przed szerszą publicznością na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w 1984, zdobywając wyróżnienie festiwalu. Prezentując muzykę wzbogaconą oryginalnymi poetyckimi tekstami Kaźmierczaka grupa ponownie pojawiła się na jarocińskiej scenie w latach 1985 (nagroda główna – Złota Dziesiątka), 1986 (już jako gwiazda), 1990, 1991, 1992 (nagroda Burmistrza miasta). Koncert z Jarocina '86 został utrwalony przez ekipę filmową brytyjskiej telewizji BBC kręcącą wówczas dokument My Blood, Your Blood. W 1988 Kaźmierczak wraz z Woźniakiem, jako duet WINA zdobywają wyróżnienie na Przeglądzie Piosenki Autorskiej w warszawskich HYBRYDACH. Brał udział w nagraniu 6 płyt długogrających oraz współpracował przy wielu innych wydawnictwach fonograficznych.
W latach 1993 - 2008 ukazały się trzy tomiki wierszy Kaźmierczaka, a w roku 2006 był autorem muzyki do filmu HIENA w reżyserii Grzegorza Lewandowskiego. Współtwórca studia „Mózg” w Bydgoszczy. Mieszka w Warszawie i pracuje jako realizator dźwięku. W środowisku muzycznym uważany za jednego z najbardziej wyróżniających się tekściarzy muzycznych w kraju.

http://www.youtube.com/watch?v=QfSp-QeyW48

Grzegorz Kasjaniuk

Dziennikarz i publicysta muzyczny. Sekretarz programowy, Head of Music Radia Olsztyn, szef redakcji muzycznej i studia nagraniowego PRO-STUDIO w latach 2008-2012. Szef reklamy i promocji Radia Olsztyn w latach 2008-2010. Dziennikarz „head of music” Radia Olsztyn i twórca playlisty stacji, za którą otrzymał nominację i wyróżnienie podczas 9TH RADIO CONFERENCE POLAND 2001, Juror, Konferansjer ( min. Olsztyńskie Noce Bluesowe, Luz Rock, Ostro Zdrowo Rockowo, OstRock Ostróda, Reggae Festival Ostróda, Dni i Noce Szczytna, Hunter Fest). Dyrektor Artystyczny FESTIWALU ROCKOWEGO UNION OF ROCK w Węgorzewie w latach 2003 – 2005. Dyrektor Artystyczny festiwalu rockowego MUSICORAMA Giżycko 2004. Prezes Stowarzyszenia Kulturalno – Artystycznego Kierunek Olsztyn ( 2005-2009 ). Publikował min. w  Metal Hammer,  Na Żywo, Gazecie Warmińskiej, Gazecie Olsztyńskiej, piśmie literacko-kulturalnym „Portret” oraz VariArt. W Radiu Olsztyn od 1991 roku. Poznał warsztat dziennikarski od podszewki – opracowywał wiadomości do serwisów, był reporterem, tworzył reportaże. Przez kilka lat uczył i pielęgnował młode talenty w audycjach młodzieżowych: 3 GROSZE oraz NIETOPEREK . Współautor i prowadzący telewizyjny cykl TVP MUZYCZNA TRÓJKA. Specjalizuje się w muzyce rockowej, reggae, hard rock, heavy metal, alternative, blues i pop. Świadek najważniejszych wydarzeń muzycznych przełomu wieków w Polsce. Pomysłodawca i autor koncertowego cyklu ROCK SPICHLERZ, MUZYCZNA SCENA WARMII i MAZUR oraz MUZYCZNA SCENA RADIA OLSZTYN. Pomysłodawca i współtwórca olsztyńskiego festiwalu ELEKTRONICZNE PEJZAŻE MUZYCZNE. Pomysłodawca i współautor koncertowej akcji letniej BLASKi GWIAZD Z RADIEM OLSZTYN. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Rockowego KIERUNEK OLSZTYN.
Autor audycji radiowych: GŁOWĄ W MUR, SZAKUNEC - Muzyczna Scena Warmii i Mazur, LISTA PRZEBOJÓW RAGA TOP i SZARE KOTY. Był twórcą pierwszej w regionie audycji o muzyce niezależnej LISTA UNDERGROUND, audycji prezentującej historię i nowości polskiej muzyki RYSA, audycji łączącej pokolenia MUZYKĄ I PIÓREM, audycji prezentującej nowe trendy w muzyce ŚWIEŻY KREM, codziennej audycji humorystycznej KASOWNIK oraz codziennej audycji AGENT WYWIADU. Przeprowadził kilkaset wywiadów z polskimi i zagranicznymi artystami, a byli to min. Fish, Grzegorz Ciechowski, Motorhead, Marillion, Porcupine Tree, TSA, Budgie, Metallica, Armia, Misfits, Mira Kubasińska, Brygada Kryzys, The Stranglers.

Tomasz Kamiński
 
Przedstawiciel Stowarzyszenia MUZYCZNA SCENA MAZUR, architekt, juror festiwali muzycznych, gitarzysta związany z trójmiejską sceną muzyczną. Laureat nagrody "OSOBOWOŚĆ ZIEMI PISKIEJ". Szef biura organizacyjnego  MAZURSKIEGO TURNIEJU MUZYCZNEGO "SKRZYDLATE WIOSŁO".
Przemysław Wojciechowski

Organizator i kierownik artystyczny festiwali i przeglądów muzycznych i filmowych. Producent i juror festiwali muzycznych i teatralnych. Kierownik Trójmiejskiego Klubu Muzycznego "STACJA ORUNIA", Szef Dworku Artura GDAŃSKIEGO ARCHIPELAGU KULTURY, dawniej również menager zespołów rockowych i jazzowych.
 Jacek Zając

Członek zarządu stowarzyszenia MUZYCZNA SCENA MAZUR, nauczyciel, muzyk, komozytor, gitarzysta znanego w latach '90 zespołu DDT.

 

 

 

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
873375