Przedstawiamy skład komisji turnieju Skrzydlate Wiosło powołanej w dniu 13 kwietnia 2013 przez przedstawicieli

Stowarzyszenia Muzycznego Scena Mazur :

 

 

Foto: Cezary Ciszewski

Robert Brylewski

 

Polski muzyk rockowy i reggaeowy, wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, lider i współzałożyciel legendarnych zespołów lat 80 - Kryzys i Brygada Kryzys oraz grającego reggae Izraela. Współzałożyciel grupy Armia, w której w latach 1985 - 1993 był gitarzystą.

Jego wczesne dokonania muzyczne z przełomu lat 70. i 80. XX wieku (Kryzys oraz Brygada Kryzys założona z Tomkiem Lipińskim z Tiltu) stanowią klasykę polskiej muzyki niezależnej. Wiele piosenek z tego okresu jest do dziś coverowanych przez znane zespoły.

Swoim nazwiskiem sygnował dwie płyty z muzyką elektroniczną. Debiut pod tytułem "Warsaw Beat" z 1998 roku zawierał muzykę na pograniczu techno. "Warsaw Beat II" z 2004 to repertuar o wiele bardziej stonowany, często ocierający się o lubianą przez Brylewskiego muzykę dub.

Jest także realizatorem muzycznym oraz właścicielem Gold Rock Studio, które (w latach dziewięćdziesiątych XX wieku) prócz nagrywania zajmowało się także wydawaniem płyt.

Od końca lat 90 XX wieku tworzy także komputerowe animacje do teledysków w swoich projektach.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ua-mo8o02as

 

Foto: Radosław Kaźmierczak

Tymon Tymański

 

Kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz, felietonista i prozaik. W 1988 roku Tymański założył MIŁOŚĆ, najważniejszy zespół polskiego jazzu następnej dekady. W trójmiejskim zespole udzielali się między innymi Leszek Możdżer i Jerzy Mazzoll. W latach 1994-1998 MIŁOŚĆ była wybierana najlepszym akustycznym zespołem jazzowym roku; w roku 2001 głoszono ja najciekawszą grupą jazzową dekady. MILOŚĆ działała do 2003 roku i nagrała siedem albumów, w tym trzy z udziałem legendarnego amerykańskiego trębacza Lestera Bowiego.
W 1992 roku Tymański założył avant-rockową formację KURY. Szczególnie druga płyta KUR, głośny "P.O.L.O.V.I.R.U.S.", cieszyła się wielką estymą polskich słuchaczy i krytyków oraz nagrodzona została szeregiem nagród (m. in. Fryderyk 1998 i Machiner 98).
Oprócz prowadzenia swych dwóch sztandarowych formacji, Tymański udzielał się również jako lider lub członek grup TYMON I TRUPY, CZAN, NRD, THE USERS i MASŁO. Komponował muzykę do filmów (m.in. "Sztos", "Przemiany", "Wesele", „Bajki z Królestwa Lajkonii“) oraz spektakli teatralnych (m. in. "Top Dogs", "Wszystkie dzieła Szekspira", "Monachomachia", "Beztlenowce", "Matka", "Letnicy", "Kształt rzeczy", „Novecento“, „Plotka“, „Kolacja dla palanta“). Występował jako aktor w filmach "Segment '76", "Wesele", „Satan Spa“ oraz spektaklach teatralnych („Muzykanci Wielkiego Pola“, „Wejście Smoka – Trailer“). W latach 1991-1995 współtworzył programy poetycko-satyryczne "Dzyndzylyndzy" i "Brzóska Show"); w latach 2006-2008 został współprowadzącym głośnego programu kulturalno-informacyjnego Łossskot w TVP 1. Pomiędzy 1998 a 2010 rokiem prowadził alternatywną wytwórnię płytową BIODRO RECORDS. W roku 2001 wydał mini-powieść "Chłopi 3", napisaną wspólnie z poetą Zbigniewem Sajnogiem (ex-TOTART) oraz został nagrodzony został Paszportem Polityki za całokształt twórczości. Od 2010 wraz z Grzegorzem Nawrockim (KOBIETY) jest gospodarzem audycji „Trójmiasto Nocą“ w radiu Roxy FM.
W roku 2003 Tymański powołał do życia dwa nowe projekty muzyczne. W roku 2004 obydwie grupy, alternatywno-rockowa TYMON & THE TRANSISTORS oraz improwizująca TYMAŃSKI YASS ENSEMBLE  nagrały swoje debiutanckie płyty. Za muzykę z albumu "Wesele", ścieżkę dźwiękową głośnego i obsypanego trofeami filmu Wojtka Smarzowskiego o tym samym tytule, Tymański otrzymał nagrodę Polskiej Akademii Filmowej Orzeł 2005 oraz Złotą Kaczkę czasopisma "Film". W roku 2010 TYMON & THE TRANSISTORS otrzymali nagrodę przemysłu fonograficznego Fryderyk.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mWYNpCq6kp4

 

Foto: Anna Bodnar Paweł Grzegorczyk

Polski gitarzysta i wokalista, założyciel zespołu Hunter. Współorganizator pierwszych kultowych edycji festiwalu Hunterfest. Z wykształcenia skrzypek znany również ze współpracy z zespołem Acid Drinkers. Od 12 listopada 2006 roku radny miasta Szczytno.
W zespole pełni funkcję gitarzysty i wokalisty. Z wykształcenia skrzypek. Używa pseudonimu artystycznego Drak. Kompozytor niemal całości materiału oraz autor wszystkich tekstów zespołu.
W 2011 roku Grzegorczyk wziął udział w nagraniu utworu "Cudne Mazury" powstałego w ramach akcji "Mazury Cud Natury", promującego region Mazur. Autor kompozycji Krzysztof "Dżawor" Jaworski znany z występów w grupie Harlem zaprosił do nagrań także innych artystów związanych z regionem w tym: Janusza Panasewicza z Lady Pank, Ryszarda Rynkowskiego, Piotra "Petera" Wiwczarka z zespołu Vader.
 
Grzegorz Kaźmierczak

Polski poeta, wokalista i autor tekstów. Jego zespołu VARIETE prezentujący muzykę z gatunku nowej fali zadebiutował przed szerszą publicznością na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w 1984, zdobywając wyróżnienie festiwalu. Prezentując muzykę wzbogaconą oryginalnymi poetyckimi tekstami Kaźmierczaka grupa ponownie pojawiła się na jarocińskiej scenie w latach 1985 (nagroda główna – Złota Dziesiątka), 1986 (już jako gwiazda), 1990, 1991, 1992 (nagroda Burmistrza miasta). Koncert z Jarocina '86 został utrwalony przez ekipę filmową brytyjskiej telewizji BBC kręcącą wówczas dokument My Blood, Your Blood. W 1988 Kaźmierczak wraz z Woźniakiem, jako duet WINA zdobywają wyróżnienie na Przeglądzie Piosenki Autorskiej w warszawskich HYBRYDACH. Brał udział w nagraniu 6 płyt długogrających oraz współpracował przy wielu innych wydawnictwach fonograficznych.
W latach 1993 - 2008 ukazały się trzy tomiki wierszy Kaźmierczaka, a w roku 2006 był autorem muzyki do filmu HIENA w reżyserii Grzegorza Lewandowskiego. Współtwórca studia „Mózg” w Bydgoszczy. Mieszka w Warszawie i pracuje jako realizator dźwięku. W środowisku muzycznym uważany za jednego z najbardziej wyróżniających się tekściarzy muzycznych w kraju.

http://www.youtube.com/watch?v=QfSp-QeyW48

 

Tomasz  Kasprzyk


Muzyk, dziennikarz muzyczny radiowy i telewizyjny. Multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, realizator dźwięku i producent nagrań. Pracę dziennikarską zaczynał w łódzkim Radio Classic FM, gdzie pełnił funkcję szefa redakcji muzycznej.
Od 2001 roku związany był z RMF FM. Autor Pro-kultury. Współtworzył także RMF Maxxx i RMF Classic.  Od września 2005 związany z grupą Eurozet. Dyrektor Muzyczny w stacjach radiowych sieci (Antyradio/Radio Plus).Autor i zarazem prowadzący autorski program muzyczny Kasprologia w Antyradio.Prowadzi także w soboty i niedziele poranny program Radia ZET Dzień dobry bardzo.

Muzyk orkiestry kameralnej Polish Camerata z którą brał udział w prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. Uczestniczył także w kilku większych tournee w Hiszpanii, Niemczech i Francji. Jako skrzypek współpracował z Filharmonią Łódzką, Teatrem Wielkim i Teatrem Muzycznym w Łodzi. Jako basista i wokalista, na koncie ma m.in. współpracę z zespołami Varius Manx, Red CPN, Outer Space, De Sejm, Kenya, Karate Music (wspólnie z Wojtkiem Pilichowskim), czy Five Lines. Grał w big bandzie Macieja Pawłowskiego Young Jazz Orchestra. Współpracował z Teatrem Wielkim, Teatrem Muzycznym w Łodzi i warszawskim Teatrem Roma. Występował gościnnie m.in. z zespołami Perfect, Bracia, Mech, Ocean, Deriglasoff, Oddział Zamknięty, Proletaryat, Big Cyc, Chassis oraz Hunter. W sierpniu 2012 roku oficjalnie dołączył do zespołu Deriglasoff, grając w nim na gitarze basowej, skrzypcach oraz instrumentach klawiszowych.
Ekspert muzyczny i członek jury festiwalu TOPtrendy w 2003 i 2004 roku. Należy do Akademii Fonograficznej przyznającej m.in. Fryderyki - nagrody przemysłu muzycznego. Jest także jurorem Eliminacji do Przystanku Woodstock. Krytyk, felietonista i recenzent muzyczny, stale współpracujący m.in. z magazynami Gitarzysta, Basista, Machina, Estrada i Studio oraz telewizjami TVP, TVN, Polsat, TV 4.

 

Grzegorz Kasjaniuk

Dziennikarz i publicysta muzyczny. Wchodzi w skład redakcji  portalu o kulturze wNas.pl. WCZEŚNIEJ: redaktor i dziennikarz w gazecie Nasz Olsztyniak ( 2012 ). Polskie Radio Rozgłośnia Regionalna RADIO OLSZTYN S.A.: sekretarz programowy, kierownik redakcji muzycznej i manager studia nagraniowego PRO-STUDIO ( 2008-2012 ). Kierownik reklamy i promocji Radia Olsztyn S.A. (2008-2010). HEAD OF MUSIC Radia Olsztyn (2007 – 2012) i twórca autorskiej playlisty stacji, za którą otrzymał nominację i wyróżnienie podczas 9TH RADIO CONFERENCE POLAND 2001.  Dziennikarz, publicysta i reporter muzyczny, spiker oraz realizator  RADIO OLSZTYN S.A. (1991 – 2012).
Juror ( min. Festiwal Rockowy Węgorzewo, OstRock Ostróda, Rockowania Mława, Ostróda Reggae Festival, Skrzydlate Wiosło Pisz)  i konferansjer ( min. Olsztyńskie Noce Bluesowe, Ostróda Reggae Festival, Hunter Fest). Dyrektor Artystyczny FESTIWALU ROCKOWEGO UNION OF ROCK w Węgorzewie w latach 2003 – 2005. Prezes Stowarzyszenia Kulturalno – Artystycznego Kierunek Olsztyn ( 2005-2009).
Publikował min. w Metal Hammer, Na Żywo, Gazecie Warmińskiej, Gazecie Olsztyńskiej, Naszym Olsztyniaku, piśmie literacko-kulturalnym „Portret” oraz VariArt.
Wydawca i współwydawca płyt min. różni wykonawcy „A jednak po  nas coś zostanie - rock z Warmii Mazur”, Enej „Ulice”, Valdo „Linoskoczek”.
Współautor i prowadzący telewizyjny cykl TVP MUZYCZNA TRÓJKA. Pomysłodawca i autor koncertowego cyklu ROCK SPICHLERZ, MUZYCZNA SCENA WARMII i MAZUR oraz MUZYCZNA SCENA RADIA OLSZTYN. Pomysłodawca i współtwórca olsztyńskiego festiwalu ELEKTRONICZNE PEJZAŻE MUZYCZNE. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Rockowego KIERUNEK OLSZTYN.

Autor muzycznych audycji radiowych: GŁOWĄ W MUR, SZAKUNEC - Muzyczna Scena Warmii i Mazur, LISTA PRZEBOJÓW RAGA TOP, RYSA, MUZYKĄ & PIÓREM, ŚWIEŻY KREM, AGENT WYWIADU i SZARE KOTY. Był twórcą pierwszej w regionie  Warmii i Mazur audycji o muzyce niezależnej LISTA UNDERGROUND.

 

Joanna Rawska

Szefowa działu promocji niezależnej wytwórni płytowej KAYAX, współorganizatorka koncertów i manager Smolika, Noviki i zespołu Loco Star.
Tomasz Kamiński
 
Przedstawiciel Stowarzyszenia Muzycznego SCENA MAZUR, juror festiwali i gitarzysta związany z trójmiejską sceną muzyczną. Laureat nagrody "OSOBOWOŚĆ ZIEMI PISKIEJ". Szef biura organizacyjnego TURNIEJU MUZYCZNEGO "SKRZYDLATE WIOSŁO 2013".

 

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
883845